fbpx
El. parduotuvė:
+370 62 055 304
Pr-Pn 08:00-17.00
Auksinė taisyklė padėsianti išrinkti žaislus vaikams
21 vasario 2018
Auksinė taisyklė padėsianti išrinkti žaislus vaikams

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkant žaislą vaikui? Toks klausimas kyla tiek tėvams, tiek seneliams ar krikštatėviams. Išrinkti žaislą ar dovaną vaikui gali būti sudėtinga, tačiau įveikiama užduotis. Ypač pasitelkus auksinę taisyklę, kurią primena specialistai: rinkitės žaislus tinkančius vaiko amžiaus grupei.

  • Vaikai iki metų

Mažyliai tik susipažįsta su aplinkiniu pasauliu, tad jiems svarbu liesti, matyti ir išgirsti. Rekomenduojama rinktis didelius, tačiau lengvus, minkštus žaislus, kuriuos lengva paimti į ranką ar apkabinti: barškučius, kamuolius, kaladėlės. Tokio amžiaus vaikams imponuoja ryškios spalvos, todėl verčiau rinktis spalvingus, o ne pastelinės spalvos žaislus.

  • Nuo metų iki trejų

Pirmieji žingsniai tai tik pradžia ilgo motorinių sugebėjimo lavinimo proceso. Todėl svarbu, kad vaikas žaistų, judėtų, suprastų ir jaustų erdvę. Dideli blokai, įvairios dėlionės yra malonus iššūkis vaikams, o tuo pačiu ir loginio mąstymo lavinimas.

  • Ikimokyklinio amžiaus

Naudojant žaislus, tokius kaip lėlės, įvairūs žaisliniai įrankiai (priemonės virtuvei, statybiniai įrankiai ir pan), vaikai išmoksta gyvenimo subtilybių, bendrauti, spręsti iškilusias problemas. Įvairūs stalo žaidimai ar žaidimai skirti keliems vaikams lavina vaiko socialinius įgūdžius.

Šios rekomendacijos ir taisyklė rinktis žaislus pagal amžių yra išties vertinga. Visgi, prisiminkite, kad kiekvienas vaikas unikalus ir vystymosi greitis gali skirtis. Rekomendacijos padeda nubrėžti ribas, tačiau ribos gali būti keičiamos priklausomai nuo konkrečios situacijos. Todėl nepamirškite bendrauti su vaiku, stebėti, kas jam patinka, kuo domisi ir naudoti šią informaciją renkantis žaislus.