fbpx
El. parduotuvė:
+370 62 055 304
Pr-Pn 08:00-17.00
Kaip išrinkti žaislus naujagimiams, kurie skatina vystymąsi?
28 kovo 2018
Kaip išrinkti žaislus naujagimiams, kurie skatina vystymąsi?

Geriausi jūsų kūdikiui skirti žaislai yra tie, kurie skatina šiuos jausmus:

Regėjimą, klausą, prisilietimą ir kvapą.

Išrink žaislus, kurie suteikia spalvų, tekstūrų, garsų ir kvapų patirties. Tai padeda naujagimio jausmams vystytis ir būti entuziastingiems ir tiksliems.

Naujagimio regėjimas yra ribotas (jis negali pamatyti daugiau kaip 15 colių), todėl jis geriausiai reaguoja į juodai baltų ar ryškių spalvų objektus ir grafiką.

Žaislai, kurie sukelia triukšmą ir reaguoja į jūsų kūdikio veiksmus, suteikia jam kontrolės jausmą ir ugdo jo manipuliavimo įgūdžius bei koordinavimą.

Kūdikiai mėgsta dėti daiktą į burną, nes jis naudoja savo burną, kad “jaustų” dalykus, pažintų. Įsitikinkite, kad visi jo žaislai yra švarūs. Jam taip pat reikalingi dantų žaislai, pagaminti iš minkštos medžiagos, kuri padeda stiprinti dantis.

 

Kūdikiams nuo 1 iki 6 mėnesių:

 

 1. Jūs – sukurkite garsus, rankos ir pirštų gestai,plojimai dainavimas, juokingos veido grimasos. Nepamiršk – Tu esi jo geriausias žaislas kada nors.
 2. Maži, ryškūs spalvoti žaislai, kabantys ant jo lovelės.
 3. Mažas veidrodis – jis turi vizualiai sutelkti dėmesį ir stebėti save (nors jis neatpažįsta, kol jis yra maždaug 15 mėnesių amžiaus). Įsitikinkite, kad veidrodis yra saugus ir nekenksmingas.
 4. Mobilus su spalvingais objektais, kurie skatina regėjimą
 5. Švelni muzika, grojantys žaislai.
 6. Spalvotas rutulys, juostelė ir kt. – kurias galite laikyti priešais jūsų kūdikį, kad jis galėtų stebėti savo akimis. Taip pat galite paskatinti jį pasiekti, kai jis yra apie 8-10 savaičių amžiaus.
 7. Minkšta pagalvė arba veiklos kilimėlis (pvz. http://funtastik.lt/katalogas/babyono/lavinamasis-kilimelis-babyono-su-gyvuneliais/). Tai sustiprina jo kaklą, rankos ir nugaros raumenis ir suteikia jam patogią poziciją tyrinėti pasaulį.
 8. Saugūs namų apyvokos daiktai, kuriuos jūsų 3-6 mėnesio kūdikis gali tyrinėti liesdami, pavyzdžiui, šaukštai, puodeliai, dubenys ir t.t.

 

Kūdikiams nuo 6 iki 12 mėnesių amžiaus:

 

 1. Plastikiniai arba guminiai gyvūnai ar lėlės, kurias galima nuplauti.
 2. Stumiami ar traukiami žaislai, kurie leis jūsų kūdikiui sukurti judesį.
 3. Muzikiniai žaislai ar žaislai, kuriais spaudžiami garsai.
 4. Tuščios kartoninės dėžutės.
 5. Big lego žaislai.
 6. Formuokite lizdus arba rūšiuokite žaislus, ​​jie moko jūsų vaiką apie dydžius ir objekto pastovumo sąvoką.
 7. Minkšti žaislai.