fbpx
El. parduotuvė:
+370 62 055 304
Pr-Pn 08:00-17.00
Kaip išrinkti žaislus naujagimiams, kurie skatina vystymąsi?
28 sausio 2018
Kaip išrinkti žaislus naujagimiams, kurie skatina vystymąsi?

Geriausi jūsų kūdikiui skirti žaislai yra tie, kurie skatina šiuos jausmus:

Regėjimą, klausą, prisilietimą ir kvapą.

Išrinkite žaislus, kurie suteikia spalvų, tekstūrų, garsų ir kvapų patirties. Tai padeda naujagimio jausmams vystytis ir būti entuziastingiems bei tiksliems.

Naujagimio regėjimas yra ribotas (jis negali pamatyti daugiau kaip 15 colių), todėl jis geriausiai reaguoja į juodai baltų ar ryškių spalvų objektus ir grafiką.

Žaislai, kurie sukelia triukšmą ir reaguoja į jūsų kūdikio veiksmus, suteikia jam kontrolės jausmą ir ugdo jo manipuliavimo įgūdžius bei koordinavimą.

Kūdikiai mėgsta dėti daiktą į burną, nes naudoja savo burną, kad “jaustų” dalykus, pažintų. Įsitikinkite, kad visi žaislai yra švarūs. Jam taip pat reikalingi dantų žaislai, pagaminti iš minkštos medžiagos, kurie padeda stiprinti dantis.

Kūdikiams nuo 1 iki 6 mėnesių:

 1. Jūs esate mažylio geriausias žaislas bet kuriuo metu. Jūsų sukurti garsai, rankų ir pirštų gestai, plojimai, dainavimas, juokingos veido grimasos.
 2. Maži, ryškūs spalvoti žaislai, kabantys ant lovelės.
 3. Mažas veidrodis – jis turi vizualiai sutelkti dėmesį ir stebėti save (nors ir neatpažįsta, kol yra maždaug 15 mėnesių amžiaus). Įsitikinkite, kad veidrodis yra saugus ir nekenksmingas.
 4. Karuselė virš lovytės su spalvingais objektais, kurie skatina pastabumą ir regėjimą.
 5. Įvairūs muzikiniai žaislai.
 6. Spalvotas rutulys, juostelė ir kt. – kurias galite laikyti priešais jūsų kūdikį, kad jis galėtų stebėti savo akimis. Taip pat galite paskatinti jį pasiekti, kai jis jau yra apie 8-10 savaičių amžiaus.
 7. Minkšta pagalvė arba veiklos kilimėlis. Tai sustiprina kūdikio kaklą, rankų ir nugaros raumenis bei suteikia jam patogią poziciją tyrinėti pasaulį.
 8. Saugūs namų apyvokos daiktai, kuriuos jūsų 3-6 mėnesio kūdikis gali tyrinėti liesdamas, pavyzdžiui, šaukštą, puodelius, dubenis ir t.t.

Kūdikiams nuo 6 iki 12 mėnesių amžiaus:

 1. Plastikiniai arba guminiai gyvūnai ar lėlės, kurias galima nuplauti.
 2. Stumiami ar traukiami žaislai, kurie leis jūsų kūdikiui sukurti judesį.
 3. Muzikiniai žaislai ar žaislai, kuriais spaudžiami garsai.
 4. Tuščios kartoninės dėžutės.
 5. Didelės kaladėlės.
 6. Formuokite lizdus arba rūšiuokite žaislus, ​​jie moko jūsų vaiką apie dydžius ir objekto pastovumo sąvoką.
 7. Minkšti žaislai.