fbpx
El. parduotuvė:
+370 62 055 304
Pr-Pn 08:00-17.00
Kaip prižiūrėti žaislus?
18 vasario 2019
Kaip prižiūrėti žaislus?

Kodėl reikia skirti dėmesio ir laiko žaislų priežiūrai?

Kūdikiai ir maži vaikai nuolat viską liečia, žaislus kiša į burnytę, vėliau neplautomis rankutėmis užkandžiauja. ačiau tai ne vienintelė priežastis. Neprižiūrimi, nevalomi žaislai laikui bėgant praranda spalvą, juos nemalonu liesti ne tik vaikučiams, bet ir drauge su mažaisiais žaidžiantiems tėveliams. Kaip tinkamai prižiūrėti mažylių žaislus? Žaislai mažyliams suteikia daug džiaugsmo, padeda jiems pažinti supantį pasaulį, mokytis ir tobulėti. Tačiau tėvams neretai kyla klausimų, kaip prižiūrėti įvairių medžiagų žaislus, kuo juos valyti. Valymui idealiai tiks nebūtinai specialūs žaislų valikliai (nors tai dažnai atrodo paprastesnė alternatyva), bet ir valgomoji soda, vaikiškas muilas, actas ir vanduo.

Plastmasinių žaislų priežiūra

Universaliausios priemonės valyti plastmasinukus – tai šiltas vanduo su pamuilėmis. Tai padės pašalinti riebalus, nešvarumus. Taip pat žaislams valyti, prižiūrėti tiks ir namuose naudojamas indų ploviklis. Tiesa, vonelei vandens jo reikėtų vos kelių lašelių. Kiti netoksiški ir nežalingi valymo būdai gali būti nurodyti žaislų etiketėse. Reikėtų vadovautis gamintojo pateiktomis žaislų valymo instrukcijomis.

Kaip prižiūrėti minkštuosius žaislus?

Visi vaikai turi bent kelis minkštus žaisliukus, dažnai vienas tokių žaisliukų palydi mažylį į sapnų karalystę. Tėveliai nežino, kaip prižiūrėti pliušinius žaislus, ant kurių gausiau kaupiasi dulkės. Taigi, kaip ir valant bet kokius žaislus, reikėtų sekti instrukcijas ant žaislų etikečių. Dulkėms nuo minkštų žaislų pašalinti pakaks dulkių siurblio. Minkštus žaislus, jei nurodyta etiketėje, galima skalbti ir skalbimo mašinoje – po skalbimo pagyvės žaislo spalva, jis atrodys kaip naujas. Atsargiau plauti reikėtų minkštus žaislus, kurie tūri kartoninių, metalinių dalių,

Medinių žaislų ir knygučių valymas

Ką tik įsigytus medinius žaisliukus galima plauti verdančiu vandeniu: į vandenį medinuką panardinkite vos kelioms sekundėms arba tiesiog nupilkite. Vėlesnei priežiūrai tiks vanduo su pamuilėmis. Medinius žaislus galima dezinfekuoti acto ir vandens mišiniu. Knygeles išvalysite vandens-muilo mišiniu suvilgyta šluoste, tiks ir drėgnos servetėlės.

Vonios, baseino žaisliukų priežiūra

Vonios, baseino žaislai gali būti dezinfekuojami dezinfekciniu tirpalu. Daugelį žaislų šiuo būdu galima valyti po vaikučio ligos. Tirpalas sunaikina daugelį drėgmėje besidauginančių bakterijų, saugo nuo pelėsio.   Trapius žaislus galite valyti ir su rankiniu garų valytuvu. Tai puikus sprendimas norintiems išvalyti žaislus su baterijomis – jų negalima visiškai sušlapinti ar valyti kitais būdais.   Linkime, kad žaislai kuo ilgiau tarnautų bei džiugintų Jūsų vaikus!