fbpx
El. parduotuvė:
+370 62 055 304
Pr-Pn 08:00-17.00
Naujas stalo žaidimas Aplink Pasaulį – keliaukite ir pažinkite viso pasaulio valstybes
10 liepos 2018
Naujas stalo žaidimas Aplink Pasaulį – keliaukite ir pažinkite viso pasaulio valstybes

Žaidimo aprašymas
Žaidėjai vyksta į kelionę, kurios metu turės patikrinti savo žinias, atsakinėdami į klausimus apie įvairias pasaulio valstybes.
Žaidimo tikslas: teisingai atsakant į klausimus, pirmajam apsilankyti 7 skirtingose valstybėse.
Žaidėjų skaičius: 2-4.

Stalo žaidimo “Aplink pasaulį” taisyklės

I. Pasirengimas žaidimui
Visos kortelės sudedamos į vieną kaladę. Kiekvienas žaidėjas paima po du vienodos spalvos žetonus. Vieną žetoną stato ant bet kurios valstybės sostinės (sostinės žaidimo aikštelėje pažymėtos baltais taškais). Antrąjį žetoną – ant keliautojo indikatoriaus: apskritimo žaidimo aikštelėje, padalinto į aštuonis sektorius. Sektoriaus skaičius rodo valstybių skaičių, kuriose žaidėjas teisingai atsakė į visus tris klausimus. Žaidimo pradžioje žaidėjai savo žetonus stato ant sektoriaus „0“ šiame apskritime.

II. Žaidimo eiga
Žaidėjo tikslas – apsilankyti septyniose bet kuriose valstybėse mažiausiai trijose iš penkių pasaulio šalių: Australijoje ir Okeanijoje; Azijoje; Amerikoje; Afrikoje; Europoje. Kiekvienoje valstybėje reikia atsakyti į tris klausimus. Žaidėjas pats pasirenka pasaulio šalis ir valstybes jose – ne mažiau kaip po 1 valstybę pasirinktoje pasaulio šalyje. Pavyzdžiui, 4 valstybės Europoje, 2 valstybės Amerikoje ir 1 valstybė Azijoje. Galima apsilankyti visose 5 pasaulio šalyse. Dėmesio! Taisyklių pabaigoje pateikta lentelė, kurioje nurodyta kokios valstybės priklauso vienai ar kitai pasaulio šaliai.

Pirmas klausimas
Kairėje esantis kaimynas paima valstybės, kurioje yra atsakinėjantis žaidėjas, kortelę ir perskaito pirmąjį iš eilės klausimą su galimais atsakymo variantais. Jeigu žaidėjas atsako teisingai, sekančiame ėjime pereina prie antrojo klausimo, jeigu ne, atsako į sekantį iš eilės klausimą.

Antras klausimas
Kairėje esantis kaimynas paima valstybės, kurioje yra atsakinėjantis žaidėjas, kortelę, paskelbia dar neatsakytų klausimų numerius. Žaidėjas pasirenka bet kurį numerį, po to kairėje esantis žaidėjas perskaito klausimą. Jeigu žaidėjas atsako teisingai, tai kitame ėjime jis pereina prie trečio klausimo, jei ne, tai vėl renkasi vieno iš dar neskaitytų klausimų numerį.

Trečias klausimas
Kairėje esantis kaimynas paima valstybės, kurioje yra atsakinėjantis žaidėjas, kortelę ir savo nuožiūra perskaito bet kurį kortelėje esantį klausimą. Jeigu žaidėjas atsako teisingai, savo žetoną keliautojo indikatoriuje perstumia į sekantį sektorių, o antrąjį žetoną pastato ant tos valstybės, apie kurią atsakinės sekančiame savo ėjime, sostinės. Jeigu atsakymas neteisingas, tai kairėje esantis žaidėjas vėl savo nuožiūra parenka klausimą.

III. Ypatingos taisyklės
Žaidimo metu laikomasi kai kurių ypatingų taisyklių:
• užduodami tik tie klausimai, į kuriuos dar niekas neatsakinėjo;
• prieš ėjimą žaidėjas gali persikelti į bet kurią kitą valstybę ir atsakinėti į klausimus (pradedant nuo pirmojo) apie šią valstybę;
• žaidėjas negali persikelti į valstybę, kurioje jis jau teisingai atsakė į visus tris klausimus;
• vienu metu vienoje valstybėje gali būti tik vieno žaidėjo žetonas;
• lankytis galima tik tose valstybėse, kurios žaidimo žemėlapyje išskirtos spalva;
• jeigu kurioje nors valstybėje nebeliko neskaitytų klausimų (arba tokių klausimų yra mažiau nei trys), tai į šią valstybę daugiau keliauti negalima.